Levocetirizin je látka k léčbě alergie. Levocetirizin-dihydrochlorid je léčivou látkou přípravku Analergin Neo. Analergin Neo je antialergikum. Používá se k léčbě onemocnění (příznaků) spojených s: - alergickou rýmou, včetně perzistující (přetrvávající) alergické rýmy, - kopřivkou (urtikarie).
Složení:
- Léčivou látkou je levocetirizini dihydrochloridum. Jedna potahovaná tableta obsahuje levocetirizini dihydrochloridum 5 mg, což odpovídá levocetirizinum 4,2 mg.
- Pomocnými látkami jsou: Jádro tablety: mikrokrystalická celulosa, monohydrát laktosy, koloidní bezvodý oxid křemičitý a magnesium-stearát. Potahovou vrstvu: hypromelosa (E464), oxid titaničitý (E171) a makrogol 400.
Způsob užití:
- Doporučená dávka pro dospělé a děti od 6 let věku je jedna tableta denně.
Upozornění:
- Podávání přípravku Analergin Neo se nedoporučuje dětem mladším 6 let.
- Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat.
- Pozorně čtěte příbalovou informaci.