Přejít na hlavní obsah
ACC ACC 200 mg tvrdé tobolky na odkašlávání
ACC ACC 200 mg tvrdé tobolky na odkašlávání
Formatobolky
Cesta podáník perorální aplikaci – polyká se
Režim výdejeregistrovaný léčivý přípravek
Léčivá látkaacetylcystein
SÚKL kód0005844
Farmakoterapeutická skupinaLéčiva proti nachlazení a kašli, mukolytika

Přípravek se užívá k léčbě akutních i chronických onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena intenzivní tvorbou hustého vazkého hlenu a vlhkým kašlem. 

Bez porady s lékařem může být přípravek užíván dospělými, dospívajícími nebo podáván dětem od 6 let při akutních onemocněních dýchacích cest, provázených tvorbou hustého vazkého hlenu a vlhkým kašlem, jako je chřipka, akutní zánět průdušek nebo průdušnice.

Na doporučení lékaře se přípravek užívá u chronických onemocnění dýchacích cest, jako je chronický zánět průdušek nebo průdušnice, průduškové astma, bronchiolitida (zánět průdušinek), mukoviscidóza (cystická fibróza, vrozená porucha zkapalňování hlenů), bronchiektázie (rozšíření průdušek) a dále při léčbě zánětu hrtanu.

Přípravek ACC 200 mg je určen pro dospělé, dospívající a děti od 6 let. Pokud se do 5 dnů (u dětí do 3 dnů) nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. 

Složení:

  • Léčivá látka: Jedna tvrdá tobolka obsahuje acetylcysteinum 200 mg.
  • Pomocné látky: Náplň tobolky obsahuje mannitol, kyselinu stearovou 95 %, koloidní bezvodý oxid křemičitý. Tobolka obsahuje oxid titaničitý (E 171), želatinu. 

Dávkování / způsob použití:

  • Vždy používejte přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka.
  • Dospělí a dospívající od 14 let: 2 až 3krát denně 1 tobolku, což odpovídá 400 - 600 mg acetylcysteinu denně.
  • Děti a dospívající mezi 6-14 lety: 2krát denně 1 tobolku, což odpovídá 400 mg acetylcysteinu denně. Délka léčby u středně těžkých onemocnění je 6 dní, u závažnějších případů dva týdny.
  • Tobolky se užívají po jídle, nerozkousané a zapíjejí se trochou tekutiny. Účinek acetylcysteinu na hlen se zesiluje zvýšením příjmu tekutin

Kontraindikace:

  • Neužívejte, jestliže jste alergický(á) na léčivou látku nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku. 
  • Neužívejte, jestliže trpíte žaludečními nebo dvanáctníkovými (duodenálními) vředy
  • Při nesnášenlivosti histaminu má být léčba acetylcysteinem co nejkratší. Dlouhodobé užívání přípravku může vyvolat příznaky nesnášenlivosti histaminu, např. bolest hlavy, rýmu a svědění. 
  • Před užitím ACC se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem, pokud trpíte průduškovým astmatem. Pokud se objeví bronchospasmus (zúžení průdušek způsobující potíže při dýchání), přestaňte tento lék užívat a okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.
  • Další možné kontraindikace naleznete v příbalovém letáku.

Upozornění:

  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Nepřekračujte doporučenou dávku.
  • Vždy si pozorně přečtěte příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek používat.
  • Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři, lékárníkovi nebo zdravotní sestře. 
  • Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem dříve, než začnete tento přípravek používat. 
  • Nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu. 
  • Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu.
Ke stažení:

Příbalovou informaci naleznete ZDE

ACCACC 200 mg registrovaný léčivý přípravek tvrdé tobolky na odkašlávání

Nové
20 tbl
118
106s kódem all10
Kód zadejte v košíku
-10%

Více než 5 ks skladem | 5,90 / 1 tablet, vč. DPH | Minimální cena 106 Kč
| Kód: ACC00015
1
Expresní doručení po Brně
Již dnes 12:30 - 16:30
Osobní odběr
Již zítra čtvrtek 20. 6. 2024